We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Sterling Silver 4mm CZ Crystal Charm Hoop Earrings
$6.68
Item Code : SCHE168
Metal : 925 sterling silver
Finish : Silver
Stone : Preciosa Crystal
Type : Hoop Earrings
Hoop Size : 1.2 x 12 mm
Charm Size : 4 mm w x 6 mm H
Attribute : Hypoallergenic
weight : 0.8 grams
PRICE PER PAIR
SCHE168
925 Sterling Silver CZ Crystal Charm Hoop Earrings
These are 925 sterling silver CZ Crystal . Charm Hoop Earrings. They are made of high-standard 925 sterling silver and comes in sizes 4 mm w x 6 mm H with a weight of 0.8 grams. These silver CZ Crystal Charm Hoop Earrings will be a cutest item in your wholesale silver jewelry collection.
| Weight | 0.8 g |
|---|---|
| Style | Hoop |
| Crystal | Preciosa |
| Plating | Silver |
| Metal | 925 Silver |
| Price Per | Pair |
| Hoop Size | 1.2 x 12mm |
| Charm Size | 4mm W x 6mm H |
| brand | Safasilver |
Write your content here...





