We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
925 Silver Turquoise Jewelry Set
$8.93
CODE: RSSET02
Material: 925 Sterling Silver
Gemstone: Turquoise
Pendant size: 8mm W x 12mm H
Earring Size: 8mm W x 15mm H/p>
Quantity: 1SET
RSSET02
925 Silver Turquoise Jewelry Set
This 925 Silver Turquoise Jewelry Set is a beautiful piece of silver jewelry. This silver jewel set will give a classy look and it is made up of high standard 925 sterling silver with the dimension of pendant 8mm W x 15mm L, earring 8mm W x 12mm L and weighs about 1.1 grams for pendant and earring about 1.1 grams. The 925 Silver Turquoise Jewelry Set will be an eye-catching item in your silver jewelry collection.
| Weight | 1.1 g |
|---|---|
| Gemstone | Turquoise |
| Plating | Silver |
| Metal | 925 Silver |
| Price Per | Pair |
| Size | 8mm W x 12mm H |
| Pendant Size | 8mm W x 15mm H |
| brand | Safasilver |
Write your content here...





